WYSTAWA RYSUNKU & STUDIUM RUCHU

Studenckie Koło Naukowe "Warsztat"

Justyna Sołomianko


Wernisaż wystawy rysunku "Ożywienie"

Miodosytnia, (ul. Sienkiewicza 26, Białystok)

od piątku, 10 maja, godz. 14:00

 

Studium Ruchu. Pokaz animacji poklatkowej 

Białostocki Teatr Lalek, hol, (ul. Kalinowskiego 1, Białystok) 

sobota, 11 maja, godz. 17,30

 


Zapraszamy na wystawę rysunków powstałych w ramach warsztatów realizowanych przez Studenckie Koło Naukowe "Warsztat" oraz Studium Ruchu, animację poklatkową powstałą na bazie rysunków tworzonych w ciągu ostnich lat realizacji Kalejdoskopowych warsztatów. 

 

W trakcie trwania wydarzeń Festiwalu Kalejdoskop młodzi artyści plastycy tworzą rysunki inspirowane sztuką tańca, szkicują ciało w ruchu. Efektem pracy będzie wernisaż powstałych prac - WYSTAWA RYSUNKU RUCHU. Tradycją Kalejdoskopu jest to, że festiwalowe logo kolejnej edycji powstaje właśnie na bazie rysunków stworzonych w ramach warsztatów rysunku.

 

Nowością tej edycji jest zrealizowana przez Justynę Sołomianko  animacja poklatkowa stworzona z prac rysunkowych powstałych na kolejnych edycjach festiwalu Kalejdoskop. Szkicowe prace przedstawiają wprawionych w ruch tancerzy za pomocą plam i linii, które, ułożone w sekwencje poklatkowe sprawiają wrażenie skoordynowanej choreografii. Sekwencje te przeplatają się i powielają w lustrzanych odbiciach niczym obraz w kalejdoskopie wyrażając wielopłaszczyznowość i finezję tańca.


 

SKN "Warsztat" jest Kołem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Podczas już prawie czteroletniej działalności studenci rozwijają swoje zainteresowania z dziedziny rysunku, malarstwa oraz grafiki artystycznej pod przewodnictwem dr hab. art. plast. mgr inż. Tomasza M. Kukawskiego. Koło zajmuje się również organizacją wykładów tematycznych oraz aranżacją wystaw graficznych. 

 

 

Justyna Sołomianko Ur. 1989r w Białymstoku, absolwentka Wydziału Architektury PB na kierunkach architektura wnętrz i grafika. Projektami multimedialnymi i animacjami zajmuje się od czasu studiów. W wyniku fascynacji tradycyjnymi technikami animacji zwłaszcza animacji poklatkowej powstaje praca dyplomowa - krótki film animowany pt. Rdza. Od tamtej pory łączy tradycyjne techniki ze współczesnymi nadając swoim pracom indywidualny charakter.

 
UWAGA: udział w wydarzeniu wiąże się z wyrażeniem zgody na utrwalanie wizerunku w celach promocyjnych festiwalu