Warsztaty Tańca Współczesnego

Zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego z czołowymi postaciami polskiej sceny tańca: Iwoną Olszowską, Maciejem Kuźmińskim, Wojciechem Mochniejem oraz Jakubem Truszkowskim. 
 

SOBOTA 11.05.2019
 
09:30-11:00 Warsztat taneczny, Matrix połączeń, czyli powięziowa kontakt improwizacja, Iwona Olszowska 
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10
 

„Będziemy w kontakcie najprzyjemniejszą drogą, miękko, łatwo, elastycznie. Wykorzystamy do tego narzędzia Body Mind Centering, czyli połączenie z doświadczeniem anatomii. Poprzez zestrojenie z tkanką powięziową, totalnym przepływem, zdolnością do adaptacji, transmisji, będziemy odkrywać nieskończone ilości rozwiązań ruchu. Będziemy uczyć sie subtelnej komunikacji. Będziemy nadawać impulsy poprzez powięź. Powięź która jest najszybszym transmitorem w ciele, pozwoli nam na klarowne czytanie komunikacji ciała i swobodne reagowanie.”

 

Iwona Olszowska tancerka, improwizator, choreograf, Somatic Movement Educator metoda BMC, pedagog Akademii Muzycznej w Lodzi i Krakowie, couch choreografii w Hurtowni Ruchu.

 

Założycielka Eksperymentalnego Studio Tanca EST, opiekun Obszaru Tańca w Teatrze Barakach.., Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii,  Szwecji, Finlandii, Niemczech,  Austrii, Włoszech, Portugalii, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii oraz na festiwalach w Polsce.

 

 

11:15-12:45  Warsztat taneczny, Praca z podłogą, Maciej Kuźmiński,

SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

 

Praca z podłogą - wykorzystywana przez niemal każdego współczesnego choreografa, to dynamiczna technika poruszania się w parterze. Podczas swojego warsztatu Kuźmiński kładzie nacisk na przepływ, tempo, oraz odpowiednie ustawienie ciała umożliwiające wydajny i efektowny ruch. Podczas lekcji zaprezentowane zostaną sekwencje z repertuaru Macieja Kuźmińskiego.

 

Maciej Kuźmiński - Choreograf, tancerz, pedagog, producent. Jego niezależne produkcje tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Twóca i kierownik Polskiej Sieci Tańca. Jego prace, formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2014 r. ponad 140 razy w 20 krajach. Twórca został laureatem znaczących nagród za choreografię, w tym Nagrody Publiczności na Polskiej Platformie Tańca 2014, czy II-giej Nagrody i nagrody Scapino Production na Międzynarodowym Konkursie Choreograficzny w Hannowerze. Gościny pedagog na konseratoriach i uniwersytetach tańca, w tym Codarts w Rotterdamie, Serbskim Belgrade Dance Institute, Trinity Laban oraz dla zespołu Polskiego Teatru Tańca.

www.maciejkuzminski.com

 


NIEDZIELA 12.05.2019

 

 

09:30-11:00 Warsztat taneczny, Jakub Truszkowski 
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10
 

Tematem warsztatów będzie praca z frazą ruchową ze spektaklu „Dzisiaj, Wszystko” w kontekście tworzenia kompozycji i partnerowania w estetyce minimalizmu. 

 

Jakub Truszkowski - Rozpoczął swoją edukację taneczną w 1987 r. w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku, którą ukończył dyplomem w 1996 r.

W 1996 r. rozpoczął studia w szkole tańca współczesnego PARTS, Anny Teresy de Keersmaeker w Brukseli, którą ukończył w 1999 r. Od roku 2000 współpracuje z zespolem tańca współczesnego Rosas pod kierownictwem Anny Teresy de Keersmaeker. 

Uczestniczył w tworzeniu i występował w spektaklach: In Real Time, Rain, April Me, Repertory Evening XX, Bitches Brew/ Tacoma Narrows i Kassandra, Drumming, Mozart/Concert Arias, Grosse Fuge i Mikrokosmos oraz The Six Brandenburg Concertos. W 2008 rozpoczął współpracę z zespołem Les Ballets C de la B pod kierownictwem Alan'a Platel'a, gdzie występował w przedstawieniach Import / Export i Ashes. W latach 2013 - 2015 pełnił funkcję koordynatora programu nauczania w szkole PARTS. 

Regularnie prowadzi warsztaty m.in. w De Theaterschool / Amsterdam, The Folkwang University of the Arts / Essen, Springboard / Montreal oraz Rosas dance company.

 

 

11:15-12:45  Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej

SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

 

Wojciech Mochniej oferuje nowe/indywidualne spojrzenie na techniki tańca współczesnego, proponując ścieżkę/pracę w kierunku ruchu organicznego. Opracowany przez pryzmat jego doświadczeń zawodowych warsztat, skupia się na eksploracji ciała zarówno w uporządkowanym ruchu i strukturze, jak i sytuacjach improwizowanych. W pracy warsztatowej podkreśla wagę ciężaru ciała oraz role przepływu linii energetycznych.

Pracuje nad świadomą izolacją części ciała oraz wykorzystaniem naturalnych impulsów. Wykorzystuje połączenie bodźców fizycznych, wizualnych i kinetycznych w oparciu o stany emocjonalne tancerzy.  Jako pedagog i choreograf swoją pracą buduje na fundamentalnych zasadach GYROKINESIS, floorwork, improwizacji i contact improwizacji tworząc materiał ruchowy do struktur choreograficznych. Działania te, mają na celu umożliwienie tancerzom dynamicznego doświadczania trójwymiarowości ciała w przestrzeni. Uczestnicy zajęć są kierowani tak, aby uruchomić swoją wyobraźnię i intelekt w pracy nad własnym ciałem, pełną świadomością organizmu i przestrzeni zarówno w pracy indywidualnej jak i grupowej. Zajęcia warsztatowe mają doprowadzić do całkowitego zaangażowania się w wykonywanych działaniach oraz osiągnięcia maksymalnej radości i satysfakcji z jej efektów.

 

CENNIK
1 warsztat (1 x 1,5 h)
 
Przedsprzedaż, do 30 kwietnia - 30 zł
Sprzedaż, po 30 kwietnia  - 35 zł
 
ZAPISY
 
 
Zgłoszenia możesz dokonać:
- bezpośrednio w recepcji SDK DanceOFFnia
- internetowo: wypełniając formularz dostępny TUTAJ . 
- telefonicznie +85 652 51 64 lub 666 820 319
- mailowo: studio@danceoffnia.pl 
Z DOPISKIEM Kalejdoskop 2019: warsztaty współczesnego
 
Dokonując zgłoszenia podaj:
1. wybrany warsztat
2. swoje imię i nazwisko
3. numer kontaktowy (w przypadku osób niepełnoletnich prosimy o numer do rodzica/opiekuna) 
4. wiek
 
MIEJSCE
DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych
ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10
15-703 Białystok
 
UWAGA: udział w warsztatatach wiążę się z wyrażeniem zgody na utrwalanie wizerunku w celach promocyjnych festiwalu 

11:15  Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej

SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

11:15  Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej

SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

11:15  Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej

SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10