„Będziemy w kontakcie najprzyjemniejszą drogą, miękko, łatwo, elastycznie. Wykorzystamy do tego narzędzia Body Mind Centering, czyli połączenie z doświadczeniem anatomii. Poprzez zestrojenie z tkanką powięziową, totalnym przepływem, zdolnością do adaptacji, transmisji, będziemy odkrywać nieskończone ilości rozwiązań ruchu. Będziemy uczyć sie subtelnej komunikacji. Będziemy nadawać impulsy poprzez powięź. Powięź która jest najszybszym transmitorem w ciele, pozwoli nam na klarowne czytanie komunikacji ciała i swobodne reagowanie.”
Iwona Olszowska tancerka, improwizator, choreograf, Somatic Movement Educator metoda BMC, pedagog Akademii Muzycznej w Lodzi i Krakowie, couch choreografii w Hurtowni Ruchu.
Założycielka Eksperymentalnego Studio Tanca EST, opiekun Obszaru Tańca w Teatrze Barakach.., Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii oraz na festiwalach w Polsce.
11:15-12:45 Warsztat taneczny, Praca z podłogą, Maciej Kuźmiński,
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10
Praca z podłogą - wykorzystywana przez niemal każdego współczesnego choreografa, to dynamiczna technika poruszania się w parterze. Podczas swojego warsztatu Kuźmiński kładzie nacisk na przepływ, tempo, oraz odpowiednie ustawienie ciała umożliwiające wydajny i efektowny ruch. Podczas lekcji zaprezentowane zostaną sekwencje z repertuaru Macieja Kuźmińskiego.
Maciej Kuźmiński - Choreograf, tancerz, pedagog, producent. Jego niezależne produkcje tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Twóca i kierownik Polskiej Sieci Tańca. Jego prace, formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2014 r. ponad 140 razy w 20 krajach. Twórca został laureatem znaczących nagród za choreografię, w tym Nagrody Publiczności na Polskiej Platformie Tańca 2014, czy II-giej Nagrody i nagrody Scapino Production na Międzynarodowym Konkursie Choreograficzny w Hannowerze. Gościny pedagog na konseratoriach i uniwersytetach tańca, w tym Codarts w Rotterdamie, Serbskim Belgrade Dance Institute, Trinity Laban oraz dla zespołu Polskiego Teatru Tańca.
NIEDZIELA 12.05.2019
Tematem warsztatów będzie praca z frazą ruchową ze spektaklu „Dzisiaj, Wszystko” w kontekście tworzenia kompozycji i partnerowania w estetyce minimalizmu.
Jakub Truszkowski - Rozpoczął swoją edukację taneczną w 1987 r. w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku, którą ukończył dyplomem w 1996 r.
W 1996 r. rozpoczął studia w szkole tańca współczesnego PARTS, Anny Teresy de Keersmaeker w Brukseli, którą ukończył w 1999 r. Od roku 2000 współpracuje z zespolem tańca współczesnego Rosas pod kierownictwem Anny Teresy de Keersmaeker.
Uczestniczył w tworzeniu i występował w spektaklach: In Real Time, Rain, April Me, Repertory Evening XX, Bitches Brew/ Tacoma Narrows i Kassandra, Drumming, Mozart/Concert Arias, Grosse Fuge i Mikrokosmos oraz The Six Brandenburg Concertos. W 2008 rozpoczął współpracę z zespołem Les Ballets C de la B pod kierownictwem Alan'a Platel'a, gdzie występował w przedstawieniach Import / Export i Ashes. W latach 2013 - 2015 pełnił funkcję koordynatora programu nauczania w szkole PARTS.
Regularnie prowadzi warsztaty m.in. w De Theaterschool / Amsterdam, The Folkwang University of the Arts / Essen, Springboard / Montreal oraz Rosas dance company.
11:15-12:45 Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10
Wojciech Mochniej oferuje nowe/indywidualne spojrzenie na techniki tańca współczesnego, proponując ścieżkę/pracę w kierunku ruchu organicznego. Opracowany przez pryzmat jego doświadczeń zawodowych warsztat, skupia się na eksploracji ciała zarówno w uporządkowanym ruchu i strukturze, jak i sytuacjach improwizowanych. W pracy warsztatowej podkreśla wagę ciężaru ciała oraz role przepływu linii energetycznych.
Pracuje nad świadomą izolacją części ciała oraz wykorzystaniem naturalnych impulsów. Wykorzystuje połączenie bodźców fizycznych, wizualnych i kinetycznych w oparciu o stany emocjonalne tancerzy. Jako pedagog i choreograf swoją pracą buduje na fundamentalnych zasadach GYROKINESIS, floorwork, improwizacji i contact improwizacji tworząc materiał ruchowy do struktur choreograficznych. Działania te, mają na celu umożliwienie tancerzom dynamicznego doświadczania trójwymiarowości ciała w przestrzeni. Uczestnicy zajęć są kierowani tak, aby uruchomić swoją wyobraźnię i intelekt w pracy nad własnym ciałem, pełną świadomością organizmu i przestrzeni zarówno w pracy indywidualnej jak i grupowej. Zajęcia warsztatowe mają doprowadzić do całkowitego zaangażowania się w wykonywanych działaniach oraz osiągnięcia maksymalnej radości i satysfakcji z jej efektów.
11:15 Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10
11:15 Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10
11:15 Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10