Taneczne Lunche


Piątek 10.05.2019

14:00 – Taneczny lunch 

Miodosytnia, ul. Sienkiewicza 26, Białystok

 

Sobota 11.05.2019

12:00 – Taneczny lunch,

Miodosytnia, ul. Sienkiewicza 26, Białystok

 

Niedziela 12.05.2019

12:00 – Taneczny Lunch,

Miodosytnia, ul. Sienkiewicza 26, Białystok /plener (w zależności od pogody, informacje o lokalizacji na profilu FB Kalejdoskopu)

 


Otwarte spotkania widzów z artystami, podczas których wszyscy goście będą mogli w swobodnej, nieformalnej atmosferze porozmawiać o spektaklach, działaniach poszczególnych twórców, osobistych wrażeniach ze spektakli. Taniec współczesny jest intrygującą i niejednoznaczną dziedziną sztuki. Zdarza się, że bywa niełatwy do interpretacji, konfrontuje nas z prowokującymi treściami i specyficzną formą, wzbudzającą pytania. Jak się odnajduje w tym świecie widz? Ten początkujący i ten zaawansowany?

 

Rozmowy o tańcu są zaplanowane z myślą o każdym widzu. To czas na zadawanie nurtujących pytań, szukanie odpowiedzi i dróg interpretacji, możliwość do konfrontacji swojego spojrzenia z innymi. W związku z tegorocznym tematem skupimy się przede wszystkim na odpowiedziach dotyczących ruchu, działania i aktywizacji.

 

Każde spotkanie będzie miało swoją myśl przewodnią i będzie moderowane przez innego teoretyka tańca. Zaproszeni goście to: Paulina Ozga (Warszawa), Anna Duda (Katowice), Stanisław Godlewski (Poznań).

 

UWAGA: udział w wydarzeniu wiąże się z wyrażeniem zgody na utrwalanie wizerunku w celach promocyjnych festiwalu