INTERAKTYWNA WYSTAWA FOTOGRAFII

 

Marta Ankiersztejn

Poruszenia


Akademia Teatralna (foyer),  im. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14, Białystok

od czwartku, 9 maja, godz. 18:30 do 12.09 godz. 18.00. 


Autor: Marta Ankiersztejn

"Poruszenia" to cykl fotografii tańca wykonanych podczas przeglądu Scena Tańca Studio w latach 2015-2016.

30 kadrów zamkniętych w drewnianych konstrukcjach na planie sześcianu można dowolnie komponować w przestrzeni, dzięki czemu widz otrzymuje możliwość gry z fotografiami. Wystawa zyskuje swoją dynamikę poprzez kontekst miejsca i możliwości kompozycyjne, jakie daje konkretna przestrzeń. Do tej pory wystawa prezentowana była w Teatrze Studio w Warszawie oraz w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kroki.

Zapraszamy do poruszeń!


Marta Ankiersztejn
Magister sztuki na wydziale Wiedzy o Teatrze, na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografka niezależna.
Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Centrum Sztuki Tańca i z warszawskimi teatrami. Laureatka konkursów fotograficznych organizowanych przez Lubelski Teatr Tańca ("Taniec - energia ciała i wyobraźni") oraz Polski Teatr Tańca (1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund). W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny o tancerzach pt. „Urbanflowers”. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną „Fleshy”. W 2014 powróciła do tego tematu biorąc na warsztat pary, w projekcie „Closeness”. Jej ostatnia praca "Urbanrhythm" prezentuje instrumentalistów wpisanych w przestrzeń miasta. Mieszka i pracuje w Warszawie.
 
UWAGA: udział w wydarzeniu wiąże się z wyrażeniem zgody na utrwalanie wizerunku w celach promocyjnych festiwalu