„Plateau”

Kuźmiński /Bargetto, Teatr ROZBARK 

Plateau 

Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1N, Białystok  

piątek, 10 maja, godz. 19:30


 

Czas trwania: 100 min

Choreografia, opracowanie muzyczne: Maciej Kuźmiński 

Reżyseria, dramaturgia: Paul Bargetto

Scenografia, kostiumy, grafika: Ilona Binarsch

Teksty: Paul Bargetto, Marta Jagniewska-Bargetto

Kreacja i wykonanie: Monika Witkowska #Polska, Karolina Kardasz #Marka, Oscar Mafa #Król, Wojciech Marek Kozak #Królowa, Paweł Kozłowski #Kameleon, Alexey Torgunakov #CzarnyPies

Reżyseria świateł: Paweł Murlik

Asystent choreografa, wsparcie produkcyjne: Paweł Urbanowicz

Druga obsada: Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut

Produkcja: Anna Wróblowska, Maciej Kuźmiński

Producent: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK


Wszystko, co kiedyś było nam drogie, co zdawało się być autentyczne, niewinne i dobre, zostało zawiane przez wiatr międzynarodowego handlu.

Sprawiedliwość i moralność stały się tylko ziarnem w oku wszystko wiedzącego i widzącego cyklonu mediów a– społecznościowych.

Nasz ukochany naród – nękany podziałami, rozwieszony jak pranie między biegunami – pęka z napięcia jak guma w za małych majkach. Nie wiedząc komu uwierzyć, skaczą na oślep, ku wizji świetlanej przyszłości, bohaterowie spektaklu próbują się pozbyć tej kuli u nogi, jaką jest historia.


Maciej Kuźmiński

Choreograf, pedagog i producent, absolwent kierunków Teatru Tańca oraz Choreografii w konserwatorium Trinity Laban w Londynie. Jego niezależne prace tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. W marcu 2019 Kuźmiński obchodzi 5-lecie swojej twórczości choreograficznej.

 

Paul Bargetto 

Międzynarodowy reżyser teatralny, kurator festiwali i nauczyciel. Przez wiele lat mieszkał i pracował w Nowym Jorku, gdzie między innymi założył teatr East River Commedia. W roku 2012 przeniósł się do Warszawy, gdzie obecnie pracuje z grupą teatralną pod nazwą Teatr Trans-Atlantyk.