Dominika Wiak
Inner place
Akademia Teatralna im. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14, Białystok
sobota, 11 maja, godz. 16:30
Choreografia, kostiumy i reżyseria światła: Karolina Garbacik
Muzyka: David Lang, Łukasz Poszwa
Obsada: Joanna Polowczyk, Marta Starostecka, Izabela Zawadzka, Tomasz Słomka, Mateusz Wróblewski
Produkcja: Kielecki Teatr Tańca
Wiele rzeczy wydarza się przez przypadek: niezależnie od naszych decyzji, zależnie od losu, w wyniku niespodziewanych wypadków. Spotkania z ludźmi są niejednokrotnie zupełnie przypadkowe. Ten przypadek rozpoczyna jednak reakcję emocjonalną w kierunku drugiej jednostki. Czasami losowe spotkanie pozwala na wypracowanie głębszej relacji. W innych przypadkach drogi obu jednostek szybko się rozchodzą.
Bez względu na charakter przypadkowego spotkania poza warstwą emocjonalna następuje riposta fizyczna – reakcja ciała na to spotkanie. Obserwujemy to zjawisko w świecie ludzi ale szczególnie ciekawe jest podglądanie zwierząt. Dwa osobniki tego samego gatunku spotykają się nieoczekiwanie. Gdzie doprowadzi ich każde ze spotkań? Pytanie o konsekwencje wydaje się być równie interesujące, jak sam proces kontaktu i pierwszej, mimowolnej reakcji.
Kielecki Teatr Tańca: Z prywatnego zespołu tańca współczesnego Impuls Elżbiety Pańtak (Szlufik) powstał w 1995 r. Kielecki Teatr Tańca. Od początku istnienia prowadzony wspólnie przez Elżbietę Pańtak i Grzegorza Pańtaka zespół przekształcił się w 1998 r. w Stowarzyszenie Kielecki Teatr Tańca. Dnia 11 marca 2004r. na wniosek Prezydenta Wojciecha Lubawskiego, Teatr został powołany uchwałą Rady Miasta Kielce jako miejska instytucja kultury. W 2013 r. został miejską instytucją artystyczną, wpisaną do rejestru Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncepcja artystyczna kreowana przez Dyrekcję Teatru opiera się na budowaniu wszechstronnego stylistycznie zespołu wykonawczego. Dzięki temu, Teatr z powodzeniem prezentuje publiczności spektakle pochodzące z różnych stylów i estetyk ruchowych głównie tańca jazzowego i współczesnego.
Djamila Polo
Celestial Bodies
Czas trwania: 10 min
Choreografia: Antonia Bischof, Djamila Polo
Występują: Antonia Bischof, Djamila Polo
Coach/reżyser: Oliver Lange
Dwa ciała pochodzące z różnych przestrzeni spotykają się i stapiają w jedno ciało, tworzą rzeźby i kształty, w których nogi są w górze, a głowy w dole. Granica między płciowością obu ciał zaciera się, a ich ruchy tworzą poetycką atmosferę.
Antonia Bischof - rozpoczęła studia taneczne w wielu 24 lat, w 2017 roku ukończyła TIP (Szkoła Tańca, Improwizacji i Performance). Obecnie jest nauczycielką tańca, pracuje także jako trenerka-terapuetka z końmi i z dziećmi.
Djamila Polo - obecnie studiuje taniec na Folkwang University of the Arts. Ukończyła TIP (Szkołę Tańca, Improwizacji i Performance) w Freiburgu, w Niemczech. W 2017 występowała dla Tino Sehgal. Od 2015 roku zdobywa doświadczenie jako artystka choreografii i performance'u.
Dominika Wiak
Inner place
Czas trwania: 9 min
Choreografia, wykonanie: Dominika Wiak
Impulsem do stworzenia Inner Place była refleksja na temat „wolności” z perspektywy pierwszej autorskiej pracy artystycznej. Próba poszerzania osobistej wolności i swobody w kreowaniu wypowiedzi artystycznej - w tym również języka ruchowego - ciągle napotyka przeszkody w postaci nawracających schematów i przyzwyczajeń. Proces dążenia do stanu uwolnienia postrzegam jako niekończący się, a sam stan jest być może idealistyczny.
Dominika Wiak - tancerka, aktorka, choreograf. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Współpracuje z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem Śląskiem w Katowicach. Występuje w spektaklach takich twórców jak: Radosław Rychcik, Ewelina Marciniak, Maciej Kuźmiński, Jakub Lewandowski, Magdalena Piekorz. Zdobywczyni nagród: BEST SOLO za spektakl „Melancholia” Jakuba Lewandowskiego oraz nagród BEST SOLO oraz AUDIENCE AWARD za spektakl „Inner Place” na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Solo/Duo w Budapeszcie. Uczestniczka projektu badawczego tańca w Chinach oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia naukowe.