„Ewa i On”

Iwona Olszowska, Paweł Konior, Marcin Janus

Ewa i On
 

Akademia Teatralna im. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14, Białystok

piątek, 10 maja, godz. 18:00


Czas trwania: 40 min
Taniec, improwizacja strukturalnaIwona Olszowska, Paweł Konior
MuzykaMarcin Janus
Koncept i score: Iwona Olszowska, Paweł Konior

„Ewa i On” to odsłona jednego z serii duetów improwizacji strukturalnej  tańca współczesnego.

Scenariusz stanowi strukturę tematyczną a tancerze na bieżąco kreują improwizując choreografię w tzw. czasie rzeczywistym. Tzw. score spektaklu ustala ramy działaniowe a tancerze ruchem i tańcem, obecnością, wejściem w tzw. Mind,  relacje, tworzą  rozwiązania i zdarzenia sceniczne.

"Ewa i On" to impresja odnosząca się swobodnie do motywu Adama i Ewy.

 


Iwona Olszowska, Paweł Konior, Marcin Janus

 

Współpraca Pawła Koniora i Iwony Olszowskiej jako duetu oraz Marcina Janusa (muzyka) została zapoczątkowana dzięki inicjatywie Adama Kamińskiego, który zaprosił otwartą improwizację do Laboratorium Ruchu na scenie CIA we Wrocławiu 16 tego listopada 2014 roku.

 

Projekt podąża serią duetów Iwony i Pawła, zapoczątkowany jako improwizacja otwarta, przekształcających się w kolejne odsłony duetów ze scenariuszem.

 

Kolejne duety zawsze odnosiły się do relacji,  jednak za każdym razem był to inny typ osobowości, w innych okolicznościach i  konstelacjach a założenia postaci  i ich interakcje realizowane były według  zasad improwizacji, prowadząc do powstania epizodów, zdarzeń, sytuacji, historii, impresji. Kolejno powstawały Adam i Elf , Pablo & Iv oraz  Ewa i ON. Powstał też projekt intermedialny Dancedata 2.0  wraz z Grzegorzem Kaliszukiem i Wojciechem Miler.