SKRZYNKA Z NARZĘDZIAMI. JAK PISAĆ O TAŃCU?

Anna Królica


I. Czwartek, 9 maja, godz. 17:00

II. Piątek, 10 maja, godz. 16:00

III. Sobota, 11 maja, godz. 10:30

IV. Niedziela, 12 maja, godz. 10:30

 

Miodosytnia  ul. Sienkiewicza 26, Białystok 

 

Czas trwania: 90 min

Zapraszamy na warsztaty pisania o tańcu.  Cztery spotkania, prowadzone przez Annę Królicę,  to solidna dawka wiedzy i inspiracji, dla każdego zainteresowanego kulturą i tańcem. Warsztaty dedykujemy wszystkim piszącym hobbystycznie lub zawodowo oraz osobom, które chciałby o tańcu dowiedzieć się czegoś więcej.  

 

Niezmiennie od momentu pojawienia się tańca współczesnego w XX wieku sprawiał on problem widzom i krytykom, zastanawiano się: jak go zaklasyfikować, określić, nazwać i jak uchwycić w zapisie jego formę, która raczej ucieka od słów, równocześnie paradoksalnie ten niepokorny twór sztuki - taniec - potrzebuje i domaga się opisywania. Pozostając ze świadomością tej niełatwej kondycji tańca współczesnego, chcielibyśmy zaproponować cztery spotkania, podczas których przybliżymy specyfikę tańca współczesnego w różnych jego przejawach estetycznych i poznamy jego twórców.

 

Podczas warsztatów poza sporą dawką historii i teorii tańca będziemy wspólnie oglądać najbardziej uznane spektakle, aby komentować je i próbować opisywać, podobnie jak bieżące wydarzenia festiwalowe.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału i pracy przy gazetce festiwalowej.


Anna Królica

Kuratorka, krytyczka oraz historyczka tańca. Autorka książek: Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu (Tarnów 2011), Pokolenie solo (Kraków, 2013).Redaktorka i kuratorka albumu „Nienasycone spojrzenie. Fotografia tańca (Tarnów / Warszawa 2017).

Do jej najważniejszych projektów kuratorskich należą: „Maszyna choreograficzna” (2013-2016, Cricoteka) „Z perspektywy żaby (2015, CK Zamek) oraz „Archiwum ciała” (2013, CK Zamek). Pracowała w jury Polskiej Platformy Tańca w 2008, 2012, 2017 oraz była przewodniczącą Rady Programowej ds. Tańca Instytutu Muzyki i Tańca (2011-2013). Prowadziła autorskie zajęcia w Instytucie Kultury Współczesnej i w Katedrze Performatyki UJ. Obecnie prowadzi zajęcia w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów UAM w Poznaniu. Współpracowała z "Dwutygodnikiem" „Teatrem”, „Didaskaliami”, „Kontekstami”.

 
 
UWAGA: udział w wydarzeniu wiąże się z wyrażeniem zgody na utrwalanie wizerunku w celach promocyjnych festiwalu